Ana SayfaGündemYolsuzlukla suçlanan O Partinin Vekili İn-tihar etti.! SON DAKİKA.

Yolsuzlukla suçlanan O Partinin Vekili İn-tihar etti.! SON DAKİKA.

Muhalefet partisinde yer alan Ro Ho-çan yolsuzluk iddialarına daha fazla dayanamadı ve Seul’deki bir apartmanın 17. katından atlayarak hayatına son verdi.

Yolsuzlukla suçlanan vekil daha fazla dayanamadı ve intihar etti..

Güney Kore’de yolsuzlukla suçlanmakta olan muhalefet partideki Adalet Partisi milletvekili Ro Ho-çan, başkent Seul’de bir apartmanın 17. katından atlayarak hayatına son verdi.

Güney Kore’de dürüst ve reformcu imajıyla tanınan milletvekili Ro Ho-çan, hakkındaki yolsuzluk iddiaları nedeniyle intihar etti. Ro’nun, sanal ortamda ülke siyasetinin önde gelen isimlerine yönelik kamuoyu oluşturarak manipülasyon yapılmasıyla ilgili skandalın odağındaki, ‘Druking’ mahlasıyla tanınan blog yazarının yardımcısından yaklaşık 44 bin dolar para aldığı iddia edilmişti.

Milletvekili, arkasında bıraktığı notta, parayı aldığını kabul ederken yasa dışı siyasi faaliyet için kullanmadığını belirtti. ‘Druking’ adlı blogun yazarı, bir bilgisayar programı aracılığıyla internette yorum üreterek belirli siyasi konular etrafında kanaat oluşturmakla suçlanmıştı.

Şahsın başta Devlet Başkanı Moon Jae-in’in liderliğini yaptığı Demokrat Parti olmak üzere Güney Koreli siyasilerle kurduğu ilişkiler tartışmalara konu olmuş, savcılık olay hakkında soruşturma başlatmıştı.

Güney Kore dünyada intihar oranının en yüksek olduğu ülkelerden biri. Eski Devlet Başkanı Ro Mu-yun 2009 yılında ailesiyle alakalı ortaya çıkan yolsuzluk skandalının ardından intihar etmişti.

En popüler