Ana SayfaGenelYerel Seçim Anketi Açıklandı Beklenmedik Sonuçlar

Yerel Seçim Anketi Açıklandı Beklenmedik Sonuçlar

Yerel seçim anketi açıklandı beklenmedik sonuçlar 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi gerçekleştirilen son anketin sonuçları açıklandı. Mehmet Özhaseki çarpıcı sonuçları duyurdu. İşte haberin ayrıntıları ve sonuçlar;

Yerel seçim anketi açıklandı beklenmedik sonuçlar 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi gerçekleştirilen son anketin sonuçları açıklandı. Mehmet Özhaseki çarpıcı sonuçları duyurdu. İşte haberin ayrıntıları ve sonuçlar; Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki son yerel seçim anketini açıkladı.

Yerel seçimlere ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulunan Mehmet Özhaseki, yapılan son anket çalışmasına göre kazanacakları il sayısını ifade etti. Özhaseki, ‘parti açısından bakıldığında istediğimiz oranda performans ortaya koyamayan isimler var’ ifadelerini kullanarak bazı isimleri de uyardı.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık’a önemli açıklamalarda bulundu.Süleyman Özışık’ın Mehmet Özhaseki ile yaptığı röportajdan bir bölüm: Bir gazeteci olarak Türkiye’nin dört bir yanını dolaşıyorum. Bazı bölgelerde mevcut belediye başkanlarından ciddi şikâyet var. Yüksek oranda bir değişim isteniyor gibi bir tablo ortaya çıkıyor. Sizce eski belediye başkanlarının birçoğu değişecek mi?’İstediğiniz Oranda Performans Gösteremiyorlar’1398 belediye var, bu belediyelerin ortalama 900’ü AK Parti yönetiminde.

Bunlar içinde çok başarılı arkadaşlarımız var. Bir de başarısına gölge düşmüş arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlar yolsuzluk yapmış kişiler değil. Ancak parti açısından bakıldığında istediğimiz oranda performans ortaya koyamıyorlar. Biz ısrarla diyoruz ki; eskort araçlarla falan gezilmeyecek, makam odanızın kapısı açık olacak, yüzünüz gülecek…

Bu konu ile ilgili kanun yazamayız ancak bizim partimizin temel bakışı zaten budur. Resmen söylüyor ve tebliğ ediyoruz. Bunun aksi davranışta bulunan arkadaşlarımızla çalışmayacağız.’

EN AZ 5 ALTERNATİF ADAY ÇANTAMIZDA’

Zaten değiştirmek için beş sene de beklemiyor, görevden alıyoruz. Bu çalışmalar da vatandaşın hoşuna gidiyor. Bunun dışında değişim zaten her zaman esas. Vatandaş sebepsiz olarak yeni birini denemek istiyor. Bu çok doğal hakkı. Biz parti olarak belirlediğimiz yardımcı arkadaşlarımızla birlikte bütün illerde bir çalışma yapıyoruz.

Bu alanda uzman arkadaşların işi sorumlu oldukları bölgenin büyük fotoğrafını görmek. Tabii siyasi ve demografik yapıya da bakıyorlar, parti geçiş genliklerine, bölgedeki ikinci partiye de bakıyorlar. Bunlar çok önemli. Ancak bir taraftan da şehrin sıkıntılarını ve vatandaşın beklentilerini inceliyorlar.

Bu konularla ilgili resmen ders çalışıyoruz. Ortaya çıkan fotoğrafa göre de bu bölgede hangi arkadaşla çalışacağımıza karar veriyoruz. Her bölge için alternatif adaylar da oluşturuyoruz. Bir ilde başkan değişecek olmasa bile en az beş alternatif adayı çantamızda hazır tutuyoruz.Cumhurbaşkanı seçiminden önce yaptığımız bir konuşmada, Erdoğan’ın partisinin 7 puan önünde oy potansiyeline sahip olduğunu öngörmüştünüz. Bu farkı seçimde de gördük.

Belediye seçimleri için aynı öngörünüz geçerli mi?’60 Vilayette başkanlığı alıyoruz ‘Bu seçimlerde nasıl bir sonuçla karşılaşacağımızı tahmin edemiyoruz.

Hakikaten Sayın Erdoğan’ın oyu tahminlerin çok üstünde çıkıyor. Birçok yerde insanlar Sayın Cumhurbaşkanımıza itimat ederek oy veriyor. Şu anda yaptığımız ölçümlemelerde kötü durumda değiliz.

48 vilayette belediye başkanlığı zaten bizde. Son yapılan genel seçimleri temel alırsak AK Parti olarak 60 vilayette başkanlığı alıyoruz.’Yüzde 20 Dolayında Kararsız Oyu var ‘Son yapılan anketlere göre yüzde 20 dolayında bir kararsız oyu var. Bu da bizim için kötü bir şey değil. Bu gruptaki vatandaşlar adayı bekliyorlar. Yani aday çok önemli.

En popüler