Ana SayfaGündemTiger Woods’un kaza rapor sonucu ne oldu?

Tiger Woods’un kaza rapor sonucu ne oldu?

23 Şubat tarihinde ünlü sporcu Tiger Woods aracıyla bir kaza yapmıştı. Hawthorne Bulvarı’nda refüje çarparak daha sonra takla atarak yoldan çıkmıştı.

Kazadan sonra araca sıkışan sporcu itfaiye ve sağlık çalışanlarının yardımıyla aracından çıkarıldı. Daha sonra hastaneye kaldırılan Woods’un sağ kaval kemiği, baldır kemiği ve ayak bileği ile ayağında meydana gelen kırıklar nedeniyle tedavi altına alınmıştı.

Kaza raporu açıklandı

Los Angeles’in Bölge Şerifi Alex Villanueva bir basın toplantısı yaptı.

Yaptığı basın toplantısında Tiger Woods’un saatte 72 kilometre hızla gidilmesi gereken yolda sporcunun 140 kilometre hızla gittiği için virajı alamayıp aracın kontrolünü kaybettiğini söyledi.

Yapılan incelemelerde kaza anında frene basılma gibi bir kanıt olmadığını bu nedenle de fren yerine yanlışlıkla gaz pedalına basmış olabileceğini de düşündüklerini ekledi.

Tiger Woods’un yaşanan kaza anında emniyet kemerinin takılı olduğunu ve hava yastığının da açıldığını aktardı. Aynı zamanda ünlü golfçünün herhangi bir ilaç veya alkol aldığına dair bir delil olmadığı için kan testi yapılmadığını söyledi

Bu sonuçlar nedeniyle Woods’un yaşanan kazadan herhangi bir trafik cezası almamasına ve dava açma düşüncesi olmadığını da bildirdi.

Tiger Woods da olayların sonucunda Twitter hesabından yaptığı açıklamada, acil kurtarma ekiplerine teşekkür ederek,’’ İyileşmeye ve aileme odaklanmaya devam edeceğim. Bu çok zor dönemde bana gösterilen destek ve cesaret için herkese teşekkür ederim.’’ ifadesini kullandı.

 

 

 

En popüler