Ana SayfaGündemTek Bir Malzeme Kullanarak Dişlerinizi Işıl Işıl Yapın

Tek Bir Malzeme Kullanarak Dişlerinizi Işıl Işıl Yapın

Tek Bir Malzeme Kullanarak Dişlerinizi Işıl Işıl Ya-pın..Her ne kadar dikkat etmesek de diş hastalıkları ilerleyen yaşlarda büyük sorunlar ortaya çıkarıyor. Günümüzde diş estetiği de önemli bir konu haline geldi ve herkes dişlerinin ışıl ışıl parlamasını istiyor. Bu kapsamda diş doktorlarına bir sürü paralar ödeyip dişlerimizi yaptırıyoruz. Dişleri parlatmak için gerekli olan bir durum ancak aynı işlemi siz de evde yapabilirsiniz.

Işıl ışıl dişleri kim istemez ki zaten. Dişlerde estetik görünüm ve ağız sağlığı bakımından önemli bir yeri bulunuyor. Dişlerin temiz olması ağız problemlerinin de önüne geçiyor. Diş çürümesini geciktirirken ağızda koku, tartar oluşumu, diş taşı gibi yaşam kalitesini azaltan durumlar ile karşı karşıya geliyoruz. Şimdi size vereceğimiz diş temizleme kürü ile dişlerinizi ışıl ışıl yapabilirisiniz.

Gerekli Malzemeler 40 gram kadar ceviz kabuğu Yaklaşık olarak 250 ml su Hazırlanışı
Ceviz kabuklarını bir kabın içerisinde suda kaynatın. Bu işlemin yaklaşık olarak 20 dakika sürmesi gerekiyor. 20 dakika sonrasında ceviz kabuklarını sudan süzerek soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra diş fırçanızı bu suyun içerisinde 10 ila 15 dakika arasında bekletin. Başka hiçbir şey kullanmadan bu su ile birlikte dişlerinizi fırçalayın. Ara sıra suyun içerisine daldırarak fırçanızı temizleyin. İlk kullanımdan itibaren dişlerinizin ışıl ışıl parladığını göreceksiniz.

Hazırladığınız su en fazla iki gün kullanılabilir. 2 gün sonunda aynı işlemi tekrar yapabilirsiniz. Günde en fazla 3 kere dişlerinizi bu su ile birlikte fırçalamanız gerekiyor. Zaten günde 3 kereden fazla diş fırçalamak diş minesinde aşınmalara neden oluyor. Dişleriniz hem ışıl ışıl parlayacak hem de diş macunu gibi bir derdiniz kalmayacak. Tek ihtiyacınız olan şey ceviz kabuğu.

En popüler