Ana SayfaGündemSon dakika haberi: Emeklilere büyük müjde! En düşük emekli maaşı ne kadar...

Son dakika haberi: Emeklilere büyük müjde! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Son dakika haberi: Emeklilere büyük müjde! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte en düşük emekli maaşı…

Milyonlarca emekliye son dakika zam ve taksit haberi. Ocak ayında yapılacak olan zammın detayları netleşmeye başladı. Şimdiden 9.84 civarına çıkan oranla birlikte en az emekli maaşı ne kadar olacak? Memur emeklileri Ocak’ta toplu sözleşme kapsamında hem yüzde 4 zam hem de enflasyon farkı alacak. 2018’in ikinci yarısında gerçekleşen enflasyonun yüzde 3.5’i aşan kısmı, emeklilerin alacağı farkı gösterecek. Temmuz-Eylül enflasyonunun yüzde 9.34 çıkmasıyla birlikte, memur emeklilerinin alacağı farkın ipuçları geldi.

Milyonlarca emekliye büyük müjde son dakika olarak geldi. Ocak ayında yapılacak olan zam oranı şimdiden 9.84 civarlarına geldi. Yapılacak olan bu orandaki zamla birlikte en düşük emekli maaşı 2 bin 361 TL olacak. Peki gelecek olan bu zamlarla birlikte emekli maaşları ne kadar olacak? Emekli maaşlarında artış ne kadar olacak? İşte milyonlarca emekliyi ilgilendiren detayların tümü
haberimizde.

EMEKLİYE BÜYÜK KOLAYLIK! EMEKLİNİN BORCUNA 24 AY TAKSİT

Emekliler, Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) kredi borcu bulunan işletmeler için bankalara yaptığı tavsiye niteliğindeki vadelendirme kararının kendileri için de alınmasını istiyor. TBB’nin, bankalar ve diğer finansal kuruluşlara toplam nakit kredi borcu 15 milyon liranın altında olan işletmelerden belli şartları sağlayanların, vadesi gelen taksitlerini 24 aya kadar vadelendirebileceği yönündeki tavsiye kararının yankıları sürüyor.

Yüz binlerce emekliyi temsil eden Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), TBB’nin bankalara yaptığı tavsiye niteliğindeki vadelendirme kararının kendileri için de alınması talebinde bulundu.

3 aylık enflasyona göre yüzde 5.84’lük enflasyon farkı oluştu. Ocak zammı şimdiden yüzde 4 zam ve yüzde 5.84 farkla yüzde 9.84’e ulaştı. Geriye 3 aylık veri kaldı. Yılın kalan bölümünde gerçekleşen enflasyona göre fark artabilecek. Halen en düşük memur emeklisi aylığı 2 bin 149 lira 87 kuruş seviyesinde bulunuyor. Şu ana kadar oluşan yüzde 9.84’lük Ocak artışına göre bu maaş 211 lira 55 kuruş artışla 2 bin 361 lira 42 kuruşa yükselecek.

En popüler