Ana SayfaGündemSon dakika... Ankara'da patlama. Çok sayıda ambulans sevk edildi.

Son dakika… Ankara’da patlama. Çok sayıda ambulans sevk edildi.

Ankara’da pa-t-lama meydana geldi. Ankara’nın göbeğinde yaşanan p-a-tlamada yaralıların olduğu bilgisine ulaşıldı.

Olay Ankara’nın Keçiören ilçesinde meydana geldi. Bir gecekondunun bahçesinde park halinde bulunan kamyonetteki 3 çocuğun ellerindeki çakmak gazı tüpü henüz belirlenemeyen bir nedenle p-a-tladı. P-a-tlama sonucu araçta bulunan 3 çocuğun vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluştu.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından çocuklar çevre hastanelere kaldırdı. Gecekondunun bahçesine emniyet şeridi çekerek koruma altına alan polis ekipleri, araçta inceleme yaptı. Bir gecekondunun bahçesinde park halinde bulunan kamyonette çakmak gazı tüpü henüz belirlenemeyen bir nedenle p-a-tladı. O esnada araç içinde gaz kokladıkları iddia edilen henüz çocuk yaşlardaki Ş.S., B.U. ve E.E. şiddetli p-a-tlama sonucu yaralandı.

P-a-tlama sesini duyan ev halkı hemen aracın yanına gelerek, vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan çocukların yardımına koştu. İhbar üzerinde kısa sürede olay yerine polis ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından yaralı çocuklar hastanelere kaldırıldı.

Gecekondunun bahçesine emniyet şeridi çekerek koruma altına alan polis ekipleri, araçta inceleme yaptı. Araç sahibinin ve ev halkının ifadelerini alan ekipler, olayla ilgili inceleme başlattı.

kaynak: akit

En popüler