Ana SayfaGündemSon dakika: Adıyaman'da çatışma.

Son dakika: Adıyaman’da çatışma.

Son dakika… Adıyaman’dan gelen son dakika haberi kahretti… PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit sayısı 4’e yükseldi. Yaralı 5 askerin tedavisi ise devam ediyor. Derinsu köyü Gisrik Mezrası kırsalında yola döşenen EYP’nin, zırhlı askeri aracın geçişi esnasında, teröristlerce patlatılması sonucu hain pusuda yaralanan güvenlik güçleri, askeri araçlar ile operasyon bölgesinin dışına çıkartılmıştı. Güvenlik güçleri ile teröristler arasında yaşanan çatışmada 4 asker şehit oldu, 5 asker de yaralandı

Adıyaman’da Dağ Kuyucak-Derinsu köyü bölgesinde önceki gün mermer ocağını asan ve 4’ü iş makinesi olmak üzere toplam 13 aracı yakarak ateşe veren teröristlerle sıcak temas sağlandı.

Derinsu köyü Gisrik Mezrası kırsalında yola döşenen EYP zırhlı askeri aracın geçişi esnasında patlatıldı. Tuzaklanan bombanın patlatılması olayında yaralanan güvenlik güçleri askeri araçlar ile operasyon bölgesinin dışına çıkartılırken, teröristler ateş açtı.

Güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma yaşandı. Çatışmada 4 asker şehit oldu. 5 asker ise yaralandı.

Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Sevk edilen sağlık görevlileri bölgedeki yaralıları alarak Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

En popüler