Ana SayfaGündemRusya'dan kritik uyarı: 15 Temmuz tekrarlanabilir!

Rusya’dan kritik uyarı: 15 Temmuz tekrarlanabilir!

Rusya Siyasi Bilgiler Merkezi Direktörü Aleksey Muhin, Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişiminin tekrarlanabileceği iddiasında bulundu.

Resmi Rossiya-24 televizyonuna konuşan Muhin, Ankara-Washington arasındaki gergin ilişkileri değerlendirdi.

Kafkassam’dan Fuat Safarov’un haberine göre, Türkiye’nin gelecekte nasıl uluslararası bir rolü olacağıyla ilgili soruyu değerlendiren Muhin, şöyle yanıt verdi:

“Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iktidardan gidebilir, olumlu anlamda. Olumsuz anlama gelince ise Erdoğan’a yönelik darbe girişimini hatırlayalım. Bu darbe girişimi tekrarlanabilir.

Tabii Erdoğan son zamanlarda ciddi şeklde ‘temizlik’ yaptı. Fakat, bildiğimiz gibi bunu ya tamamen temizleyeceksin, ya da kalıntılar kalacak. Dikkatiniz çekmek isterdim ki ABD de burada iyi destek veriyor. Bakınız işte Fethullah Gülen daha Türkiye’ye iade edilmedi.”

RUSYA’DAN KRİTİK UYARI!

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, İngiliz ‘Olive Group’ askeri şirketinin eğittiği bir grup militanın, İdlib’de bir kimyasal saldırıdan sivilleri kurtarma mizanseni gerçekleştirmeyi planladığını belirtti.

Sputnik’in aktardığına göre Konaşenkov, kimyasal saldırı mizansenleri düzenlenmesi için yabancı uzmanların İdlib’deki gerilimi azaltma bölgesine geldiğini söyledi.

Konaşenkov, ‘Beyaz Miğferler’ grubu üyeleri gibi giyinen bir grup kişinin, mizanseni Ortadoğu’daki ve yabancı ülkelerdeki basına servis etmek için videolar çekmeyi planladığını da ekledi.

En popüler