Ana SayfaMotor SporlarıRaikkonen Ferrari'de kalmak istiyor

Raikkonen Ferrari’de kalmak istiyor

Kimi Raikkonen, ilk kez 2019 yılında Ferrari ve Formula 1’de kalmaya olan niyetini ortaya koydu.

Kimi Raikkonen 2007 yılında Ferrari’ye katılmış ve aynı yıl şampiyonluk yaşamayı başarmıştı, 2009 sonunda takımdan ayrıldı ve 2014 yılının başında Ferrari’ye geri döndü.

Fin sürücü her geçen yıl performansını arttırırken, bu yıl kariyerinin en iyi yıllarından birisini geçiriyor ve şimdiye kadarki 12 yarışın sekizinde podyuma çıktı ve beş yarış arka arkaya podyum almayı başardı.

Sezon arasına güçlü bir performansla giren Raikkonen’in mevcut anlaşması sezon sonunda biterken, nihai kararı Ferrari’nin vermesi gerekiyor.


Ferrari’nin son şampiyonu, en azından gelecek yıl da Ferrari için sürmek istediğini ilk kez açık şekilde söyledi.

“Elbette burada kalmak isterdim, ama bu benim kararım değil. Kararı alacak tek taraf Ferrari.”

“Yani ben de sizin gibiyim, alınacak kararı bekliyorum.”

Raikkonen, Sebastian Vettel’le çok iyi bir ikili olduklarını düşünüyor.

“Her zaman iyi bir ilişkimiz vardı. Aramızda siyaset ya da başka bir saçmalık yok. Bu normal bir arkadaşlık, her şey yolunda.”

“Sebastian basit bir adam, başarısı onu hiç etkilemedi. Mesela 2017’de Singapur’da kaza yaptık ancak aramızda ne kavga vardı ne de gürültü.”

“Kaza yapsak bile sorun değil. Eğer hata ondaysa hatanın kendisinde olduğunu kabul ediyor, ben de aynıyım.”

“Böyle bir ortamda çalışmak gerçekten keyifli ve bu aracı daha hızlı hale getirmemize yardımcı oluyor. Şu anda tek hedefimiz var o da Ferrari’nin şampiyon olması.”

Raikkonen, bir noktada Vettel’in şampiyon olma ihtimali daha yüksekse ona yardım edeceğini söyledi ve ekledi: “Şampiyonanın belli bir noktasında artık takım öncelikli hale geliyor. Ben burada dün gelmedim, neyin ne olduğunu biliyorum.”

En popüler