Ana SayfaGündemPTT’den işi olmayanlara müjde geldi KPSS’siz personel alacak. Peki PTT personel alımı...

PTT’den işi olmayanlara müjde geldi KPSS’siz personel alacak. Peki PTT personel alımı şartları neler?

PTT, bünyesine katacağı yeni personeller alacağını duyurdu. PTT’nin personel ihtiyacını karşılamak için yapacağı alımlarda hangi şartlar var? Kimler başvurabilir? Verilecek olan ücretler ne kadar olacak? Merak edilen bu soruları sizler için derledik. İşte PTT’nin personel alımı yapacağı başvuru şartları..

amuda istihdam devam ediyor. PTT’den kamu istihdamına katkı sağlayacak personel alımları başlıyor. PTT, bünyesine personel alımı yapacağı kişiler için başvuru şartlarını yayınladı. Peki başvurular ne zaman olacak? Kimler başvura yapabilir? KPSS şartı olacak mı? Bu gibi soruları merak eden vatandaşlar için tüm ayrıntılı bilgileri derledik. İşte başvuru detayları..

Milyonlarca kişinin beklediği güzel haber PTT’den geldi. PTT kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 4500 TL maaşlı memur ve personel alımı yapacak. Kamuya ve bağlı kuruluşlara personel alım süreçleri devam ederken, PTT bünyesine de alımlar yapılacak. Sabah’ta yer alan habere göre 2018 yılının son günlerinde bulunduğumuz Aralık ayı itibariyle PTT memur personel alımları için başvurular alınmaya başladı.

KPSS şartının aranmadığı ilanlara başvuru yapacak adayların maaşları en az 4500 TL olacak. PTT KPSS ŞARTSIZ MEMUR PERSONEL ALIMI: -Kamu haklarından mahrum edilmemiş, sağlık problemi bulunmayan, askerlikle ilişiği olmayan ya da en az iki yıl süreyle tecil ettirebilecek olan , -Kamu zararına faaliyette ismi anılmamış olmak, terör örgütleriyle ilişiği bulunmamak , -Kamudaki bir görevinden disiplinsizlik ya da emre itaatsizlik gibi nedenlerden dolayı çıkarılmamış olan ,

-Kendisine verilecek görevleri yerine getirebilecek olan, takım çalışmasına yatkın , -İletişim becerileri ve muhakeme yeteneği gelişmiş, belirtilen diğer özel niteliklere uygun olmak , -Eğitim şartlarını taşımak şeklinde aktarılan şartlara uygun olan adaylar arasından PTT bünyesine KPSS şartsız memur alımları yapılacaktır.

BAŞVURULAR VE DİĞER DETAYLAR: KPSS şartsız olarak yürütülecek PTT memur personel alımlarında Sistem Mühendisi, Net Developer, PHP Developer, Sistem Yönetimi ve Network Sorumlusu, E-ticaret Kategori Sorumlusu gibi pozisyonlara yönelik alımlar gerçekleştirilecektir. PTT memur alımına başvuru yapmak isteyen adaylar PTT’nin sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. İlanlar özel bir kariyer sitesi üzerinden yayımlandığından, ilana yönelik başvuru süreçleri bu adres üzerinden yapılacaktır. Adayların başvuru yapabilmeleri için üyeliklerinin bulunması gerekmektedir. Başvuru yapmak için üye profillerinizi ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

PTT Nedir? PTT, Posta ve Telgraf Teşkilatı kurumunun baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. 23 Ekim 1840 tarihinde kurulan kuruluş postacılık, bankacılık, lojistik gibi alanlarda uzun süredir hizmet vermektedir. Kurum Tanzimat Fermanı yayınlandıktan sonra Osmanlı Devletine hizmet etmek, habeleşme ihtiyacını gidermek amacı ile kurulmuştur. İlk PTT şubesi İstanbul’da Yeni Camii avlusunda açılmıştır. Ayrıca kurumun ilk personelleri Süleyman Ağa ve Sofyalı Ağyazar’dır. Ayrıca belirtilmelidir ki Mayıs 2013 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT AŞ olmuştur. PTT Başbakanlığa bağlıdır.

PTT Ne İş Yapar? Hizmet Alanı Nedir? PTT pek çok konuda hizmet veren bir kurumdur. Mektup ve posta gönderimi, taahhütlü gönderiler gibi pek çok türde gönderi teslimi yapmaktadır. Tebligat işlemleri, telgraf, havale işlemleri, hesap işlemleri, efektif işlemler, fatura ödemeleri, vergi ve ceza ödemeleri gibi pek çok işlem yapabilmektedir. Ayrıca maaş ve yardım ödemeleri, yurtiçi ve yurt dışı kargo işlemleri gibi önemli hizmetler vermektedir.

En popüler