Ana SayfaGündemMelih Gökçek geri dönüyor!

Melih Gökçek geri dönüyor!

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, bugünkü köşesinde Melih Gökçek’in yılda 10 milyon turist getirmeyi hedefleyen Ankapark projesindeki son durumu kaleme aldı. 1 milyar 600 milyon lira harcanan, daha 750 milyon lira harcama yapılması gereken proje bir türlü işletmeye talip bulunamadığı için “ölü bir yatırım” olarak kalmıştı.

Ankara Büyükşehir” Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna’nın, eski Başkan Melih Gökçek’in belediye için görevlendirileceği gündeme geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna’nın, eski Başkan Melih Gökçek’i belediye için görevlendirileceği gündeme geldi.

Gökçek’in projesine, yeni Başkan Mustafa Tuna’nın sıcak bakmadığı bilinirken Saygı Öztürk, bu projeye ve Melih Gökçek’in görevlendirilmesine ilişkin duyumlarını şöyle kaleme aldı:

“Alınan milyonlarca liralık oyuncaklar, aletler ne olacak? Yapılan bunca harcamanın hesabı sorulacak mı? Konuyu bilenlere sordum. Söyledikleri şu: ‘Bu şartlarda kimse Ankapark’ı almaz.’ İyi de, bunca harcama araç-gereç, oyuncaklar, 10 milyon turist hayali ne olacak? Melih Gökçek’in, Başkan Mustafa Tuna’ya şunları anlattığını öğrendim:

‘Evet, bu şartlarda Ankapark’ı kimse almaz. Çünkü, bu tür yerler kendisini ancak 30-40 yılda finanse eder. Bizim yaptığımız Ankapark’ın, neredeyse dünyada eşi yok. Onların mevut oyuncakları, bizdekinin 20’de biri kadar bile değil. Bu tip yatırımların olduğu örneğin Fransa’daki park, parasını çıkaramadığı için kapanıyordu. Kapanmaması için devlet, 1 milyar avro finanse etti. Bugün, Paris turizminin adıdır, vazgeçilmezidir Disneyland. Kazanmayı düşünen kimse, açık söylüyorum Ankapark için milyonlarca lira vermez.”

En popüler