Ana SayfaGenelMayısta başlıyor mu?

Mayısta başlıyor mu?

Covid-19 sebebiyle 2020 yılında ara verilen yağlı güreş mayıs ayında başlıyor mu?

Ülkemizdeki tüm faaliyetleri durduran kovid-19 sebebiyle yağlı güreş 2020 yılında ara verdi.

Aşının bulunmasının ardından Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığı ve Türkiye Güreş Federasyonu pehlivanların kovid-19 aşısına öncelik verilenler arasına alınmasını talep ettiklerini belirttiler.

Yağlı Güreş Birliği Başkanı ve diğer yetkililer bir araya gelerek 2021 yılında yağlı güreş sezonunu değerlendirmek amacı ile toplandılar.

Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığı ve Türkiye Güreş Fedarasyonu ile yapılan ortak anlaşmada 2020 yılında kovid-19 sebebiyle yapılmayacağını duyurmuşlardı. Bu durumu hatırlatarak 2021 yılında yağlı güreş ile ilgili güncel gelişen bilgileri duyurdular.

‘’Kovid-19 sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok spor müsabakalarına ara verildi. Ancak şu an gelişen önlemler ve alınan tedbirler dahilinde yapılan sportif etkinlikler yeniden harekete geçiliyor. Sağlık Bakanlığımızın aşının bulunmasıyla başlattığı, hastalığın en çok riskli bulaşıcı olan gruplara yapılan aşı çalışmaları sürmektedir.’’

Uygulanan aşı programının yağlı güreş için bulundukları talep hakkında şöyle söyledi

‘’Yağlı Güreş Birliği ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı vermiş olduğu kararla milli sporumuzun devam etmesi ve yağlı güreş sporumuzun yeniden yapılabilmesi için Sağlık Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı onların kararında talepte bulunarak

pehlivanlarımız, hakemlerimizin ve diğer yağlı güreş görevli kim varsa aşı programına dahil olmasını istediğimizle alakalı talepte bulunduk ve bununla ilgili talebimiz iletilmiştir.’’

2021 yılı için tüm yağlı güreş federasyonları ile ilgili paydaşlar ve kuruluşlar ile her türlü iş birliğine hazır olduklarını duyurdular.

Bu olay sonucunda beklenen açıklama geldi ‘’Milletimizin coşkuyla ve özlemle beklediği, cazgırların ‘’ Ya Allah Bismillah’’ nidalarıyla er meydanlarını inletecek pehlivanlarımızın kıran kırana güreş tutacağı 2021 yılı yağlı güreş sezonumuzu Allah’ın izniyle mayıs ayında başlatacağız. Yağlı güreş camiamıza hayırlı uğurlu olsun’’ şeklinde kullandığı sözleriyle mayıs ayında başlayacağını duyurdu.

En popüler