Ana SayfaGündemKaddafinin Türkiye’ye yazdığı mektupta yazanlar.

Kaddafinin Türkiye’ye yazdığı mektupta yazanlar.

Kaddafinin Türkiye’ye yazdığı mektupta yazanlar

Eski Libya Lideri Kaddafi yaşamını kaybetmeden son Türkiye sözleri. Muammer Kaddafi’nin Türkiye’ye yazdığı mektubu : Gazetelerde kanlı fotoğrafları boy boy gösterilen, sunucuların ölüm haberini sevinçle verdikleri Kaddafi ülkesine 42 yıl boyunca “zulmetti”.

“Diktatörün” 42 yıllık “zulüm” tablusunu, NATO’nun iktidar yaptığı UGK’nın Libya’sı ile karşılaştırmak için veriyoruz:Libya’da evlenmek isteyen tüm çiftlere devlet 150 metrekarelik daire veriyor. Libya’da istisnasız olarak her aile aylık 300 Avro, yaklaşık 760 Türk Lirası yardım alıyor Petrol gelirlerinin yüzde 90’ı Libya halkına gidiyor.” Kaddafi ve Libya Diktatör diye tanımlanan Kaddafi’nin Libyası’nda bakın neler olmuş?

–Libya’da evlerde kullanılan elektrik bedavaydı. –Su ve doğalgaz zorunlu ihtiyaç kapsamında olduğu için bedavaydı.Libya’da eğitim ve sağlık hizmetleri bedavaydı. –Libya devleti, tüm hastalara ilacı hiçbir ücret talep etmeden veriyordu. –Benzinin litresi 0.08 Euro, yani bir Libyalı’nın bir litre benzine ödediği para Türk Lirası’yla yaklaşık 20 kuruştu. –Libya ulusal bankaları faiz almıyordu.

–Libya vatandaşları hiçbir şekilde vergi ödemiyordu. –Libya hem Afrika’da hem de tüm dünyada en borçsuz ülkeydi. –Libya’da arabalar fabrika çıkış fiyatına satılıyor, nakliye bedellerini ise devlet karşılıyordu. –Yurtdışında burslu okuyan öğrencilere Libya devleti iadesiz olarak aylık 1650 Euro burs veriyordu. Paralı ABD askerlerinin desteği ile linç edilerek öldürülen Ülkemizle dostane ilişkileri vardı. Muammer Kaddafi’nin Türkiye’ye yazdığı İddia Edilen Mektup.

Üçüncü haftasına giren çatışmalarda Türkiye’nin tutumunu da değerlendiren Kaddafi, özellikle Türk işçilerinin ülkesinden ayrılmasını yadırgadığını ancak yine de bunu anlayışla karşıladığını belirtti.“Biz dostuz arkadaşız, gerçekten mükemmel ilişkilerimiz var. Anlaşmalarımız var. Vizeleri kaldırdık, Türk şirketlerinin her zaman önceliği var. Tabi gelen açıklamalarla ilgili ben Türkiye’yi mazur görüyorum. Olanlardan etkilendi, duyduğu haberlerden etkilendi. İşçilerin çekilmesi iyi bir tutum değildi.

Tabi Türkiye olayların gerçek yüzünü öğrendiğinde, kargaşa olmadığını anladığında, tutumunu değiştirecektir” diyen Libya lideri ayrıca daha pek çok inşaat projesinin Libya’da devam ettiğini söyledi ve kısa süre içinde Türk işçilerinin geri gelmesini sağlayacak güvenceler sunacağını belirtti. Kaddafi’nin Türk halkına başka mesajları da vardı: “Türkler kardeşimiz. Tarihimiz bir. Yüzlerce yıl birlikte yaşamışız. Hepimiz Osmanlı’yız, tarihimiz bu, bundan kurtulamayız.

”‘BARBAROS KORSAN’İki ülkenin de ortak tarihi olduğuna dikkat çeken Kaddafi,geçtiğimiz günlerde Barbaros hayrettin Paşa hakkındaki benzetmesini ise arkasında durdu ve eğer Libya’daki çatışmalar durdurulmazsa Barbaros’un Akdeniz’de korsanlık yapacağını söyledi KADDAFİ KİMDİ ? Kaddafi’nin Ankara Kara Harp Okulu Mezunu olduğunu, Kıbrıs barış harekatında Amerika’ya kafa tutarak, Türkiye’ye yardım ettiğini, 1970`lerdeki petrol krizi sırasında Türkiye`ye ucuz petrol veren tek lider olduğunu,

Amerikan ambargosunu yararak, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne 25 tonluk roket ve 4 uçak dolusu askeri mühimmat hibe ettiğini, Türkiye’ye gönderilecek malzemelerin uçaklara yüklenmesinde bizza yardım ettiğini ve sırtında uçaklara malzeme taşıdığını, Amerika ve İngiltere’nin Libya’daki tüm askeri üslerini kapattığının Kendi Uçaklarındaki Libya bayraklarını çıkararak, Türk Bayrağı takıp, Kıbrıs’ın güneyinde Rum şehir ve limanlarını bombalayarak Türk çıkarmasına yardım ettiğini, ve; Libya’da evlerde kullanılan elektrik bedava, su ve doğalgaz zorunlu ihtiyaç kapsamında olduğu için bedava, nLibya’da eğitim ve sağlık hizmetleri bedava.

Libya devleti, tüm hastalara ilacı hiçbir ücret talep etmeden verildiği. Benzinin litresi 0.08 Euro, yani bir Libyalı’nın bir litre benzine ödediği para Türk Lirası’yla yaklaşık 20 kuruş olduğu, Libya ulusal bankaları faiz almadığı.

Libya vatandaşları hiçbir şekilde vergi ödemediği. Libya hem Afrika’da hem de tüm dünyada en borçsuz ülke olduğu Libya’da arabalar fabrika çıkış fiyatına satıldığı, Nakliye bedellerini devletin karşıladığı Yurtdışında burslu okuyan öğrencilere Libya devleti iadesiz olarak aylık 1650 Euro burs verdiği Libya’da tüm üniversite mezunları bir iş bulana kadar maaşa bağlandığı.

Libya’da evlenmek isteyen tüm çiftlere devlet 150 metrekarelik daire verildiği Libya’da istisnasız olarak her aile aylık 300 Euro yardım aldığını. Petrol gelirlerinin yüzde 90’ı Libya halkına gittiğini, Biliyor muydunuz?Öldürülmesinde,yardım edenleri,ön ayak olanları,çanak tutanları,Türkiye ve Türk dostunun ne maksatla öldürülduğunu,Türk ulusunun bilmesinde,gerçekleri görmesinde yarar vardır.

En popüler