Ana SayfaGenelGüvenlik görevlisi olarak başladı, hayatı değişti!

Güvenlik görevlisi olarak başladı, hayatı değişti!

Pamukkale Üniversitesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalışan evli ve 2 çocuk babası Abdullah Özkaya, büyük bir özveriyle çalışarak aynı üniversitenin tıp bölümünde girdi.

2001 yılında güvenlik görevlisi olarak başladığı işine devam ederken aynı zamanda üniversite sınavlarına hazırlandı. Aynı sene Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Geceleri işine devam ederken gündüzleri tıp fakültesinde derslere girerek hayallerinden asla vazgeçmedi. Abdullah Özkaya “Üniversiteyi kazanacağımdan emindim. Eğitim ve iş hayatımda ailemden çok destekgördüm. Gündüzleri okudum, geceleri ise mesai yaptım.2009 yılında evlendim. Biraz zor bir süreçti ama değdi.” şeklinde konuştu.

Okuldaki arkadaşlarının desteği hiç eksik etmediğini söyleyerek, “Hem okuyup hem çalışmanın zor geldiği zamanlar da oldu. Arkadaşlarım bu konuda en büyük yardımcımdı. İşim, hiçbir zaman okumama engel olmadı. Okul arkadaşlarım, derslere çok eğilimli yapıya sahipti. Güvenlikçi olduğum için herhangi gizli bir olayı benden saklarlardı. Hem güvenlikçi hem tıp öğrencisi olmam dikkat çekiyordu. Bazı arkadaşlarımın aileleriyle de tanıştım.” dedi.

12 yıl sonra azmin zaferi

Bundan sonraki hedefinin aynı üniversitede doktor olarak çalışmak olduğunu söyleyen Özkaya, “1,5 yaşında kızım var. TUS’a girip anestezi alanında kariyerimi devam ettirmek istiyorum.” dedi.

Başarısıyla herkesi kendine hayran bıraktı

Tüm zorlukların üstesinden çabasıyla gelerek hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşayan Özkaya‘yı Pamukkale Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı da tebrik ederek “Tıp fakültesinde en ufak bir adım bile atlansa mezun olunamıyor. Bunun ötesinde evli ve çocuk sahibi olmak, başarıyı engelleyecekken tetikleyici olmuş. Abdullah’ın evli ve çocuk sahibi olması, vardiyalı çalışması onu yıldırmamış, aksine başarıya giden yolda uyarıcı olmuş, doping etkisi yapmış. Bu başarı öyküsünün dillendirilmesi, birçok kişiye örnek olacaktır. Abdullah, kararlı bir insan. Bundan sonraki yaşamı daha kolay ve rahat geçecektir. Anestezideki başarısını bundan sonra beraber katlayacağız.” dedi.

En popüler