Ana SayfaFutbolGalatasaray’ın düşüş sebebi ne?

Galatasaray’ın düşüş sebebi ne?

Galatasaray Süper Lig’de sezonun başlarında getirdiği başarılarla 8’de 8 yaparak şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi oldu.

Daha sonra yaşadığı maç kayıpları sonucunda liderliği Beşiktaş’a kaptırarak 8 puan gerisine düştü.

Son çıktığı 6 maçta sadece 1 galibiyet alan Galatasaray bu maçlarla 13 puan kaybetti. Son zamanlarda bu yaşadığı ani düşüşlerin nedenleri sorgulanıyor.

Belhanda ile yaşanan olaylar sonucu ani bir kararla sözleşmenin tek taraflı feshederek takımı karşısına alan Galatasaray Yönetimi, ardından Muslera ile sözleşme uzatmasıyla diğer sözleşmeleri uzatılması beklenen futbolcular tarafından tepki aldı.

Galatasaray’da Marcao 850 bin Euro, Luyindama ise 1 milyon 50 bin Euro alıyorlarken yeni sözleşme ve bu sözleşmede zam ile olması bekleniyor.

Bir yandan Emre Akbaba ve Ömer Bayram ise takımda kalmak istiyor ama henüz Galatasaray yönetimi tarafından gelen bir teklif yok.

Futbolcular kendileri arasında’’ bizim neden sözleşmemiz uzatılmıyor’’ diye sitem ediyorlar bu neden sonucunda da futbolcuların konsantrasyonları ve aynı zamanda olumsuzluklar nedeniyle performansları düştü.

Galatasaray’ın düşüşüne sebep olan diğer sebep ise kiralık oyuncu sayısının çok olması.

Kendileriyle sözleşme imzalanmayacağını anlayan Etebo ve Saracchi ise olumsuzlukla performansları düştü.

Devre arasında gelen Halil Dervişoğlu ise beklentilerin altında bir performans sergiledi. Gedson Fernandes ise son Karagümrük maçına kadar hayal kırıklığı oldu.

 

En popüler