Ana SayfaFutbolFenerbahçe maçı sonrası Gençlerbirliği’nin yüzü gülüyor

Fenerbahçe maçı sonrası Gençlerbirliği’nin yüzü gülüyor

Fenerbahçe-Gençlerbirliği ile yapılan maç 2-1 bitmişti.

Maç sonrası Özcan Bizati takımının yüzünün güldüğünü söyledi.

Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği’nde yeni teknik direktörlük görevine getirilen Özcan Bizati yönetiminin ilk maçında deplasmanda Fenerbahçe’yi 2-1 mağlup etti.

Bu galibiyet sonrası takıma büyük moral bulan takım ve teknik direktörü Özcan Bizati AA muhabirine şu açıklamaları yaptı.

’’Gençlerbirliği bizim kendi kulübümüz. Burada çok büyük başarılar elde ettik. Bana teklif geldiğinde hiç düşünmeden kabul etmemiz gerekiyordu. Yapılan görüşmeler o şekilde oldu.

Gençlerbirliği ile çalışmak bizim için büyük bir onur bununla gurur duyuyoruz ve bunu en layıkıyla yapmak istiyoruz.’’

 

Göreve ilk geldiğinde kulüpte uzun süredir maç kazanamayan takım büyük bir özgüven kaybettmişti.

’’Birçok kişi, Fenerbahçe maçı için bana olmaz demişti. ’Bizim maçımız milli maç arasından sonra başlar’ demişlerdi. Ben de bu söylenenlere şu cevabı verdim ’hiçbir maç geçilmez her maçta 3 puan var’ demiştim.

Üç puan almak için maça gittik.3 Puan alırdık,1 puan alırdık ama mücadelemizin böyle olması gerekiyordu. Biz maç kaybederiz, kaybedebiliriz ama mücadeleyi hiç bırakmayacağız’’ şeklinde konuştu.

11 Maç sonra elde edilen başarı!

11 maçtır başarı elde edemeyen Gençlerbirliği, yeni teknik direktör Özcan Bizati’nin gelmesiyle son buldu.

Bizati bu maç sevincinin sonrası şunları söyledi:

’’Fenerbahçe galibiyeti bizim için yeni bir kapı oldu. Buradaki personeller, futbolcular, taraftarlarımız için bir kapı açtık. Artık herkesin yüzü gülmeye başladı. Zaten asık bir suratla bir şeyler yapamazsın performans düşer. Heyecanınız, hırsınız hepsi olacak ama en büyük başarı mutlulukla alınan başarıdır. Burada ki insanlar korkuyla bir şeyler yapmaya çalışmış ama bu böyle olmaz. Kulüp ortak dili, ortak davranışı olmamış. Şu anda bu doğrulara doğru gidiyoruz. Bitirmedik daha yeni başladık yavaş yavaş ilerleyeceğiz.’’

En popüler