Ana SayfaFutbolEmre Çolak yaşananlardan sonra kadro dışı bırakıldı!

Emre Çolak yaşananlardan sonra kadro dışı bırakıldı!

Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük forması giyen Emre Çolak, geçtiğimiz günlerde eski takımı Galatasaray için paylaşımda bulundu.

Öncesinde şampiyonluk yarışı ile ilgili fikri sorulmuştu ve vermiş olduğu röportajda şu sözleri söylemişti’’ Yani şu an Beşiktaş bir tık önde görünüyor ama benim gönlüm Galatasaray’dan yana’’ sözlerini kullandı.

Ardından 10 gün sonra oynanacak olan Karagümrük-Galatasaray maçından önce Çolak, Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşım da ise’’ İçimiz dışımız bir, mayıslar bizimdir.’’ Şeklinde sosyal medya da paylaşımda bulundu.

Yaptığı röportajın üstüne eski takımıyla ilgili paylaşımı bardağı taşıran son damla oldu.

Saha oyuncusu yaşanan olaylar doğrultusunda geçici olarak kadro dışı oldu.

Fatih Karagümrük’ün olaylar ve Emre Çolak ile ilgili şu sözleri söyledi:

’’ Futbolcumuz Emre Çolak’ın bir röportaj sırasında yaptığı açıklamalar kulübümüzce dikkatle incelenmiş ve her ne kadar anılan futbolcumuzun açıklamalarının kötü niyet içermediği ve kamuoyunda yankı uyandırdığı şekilde futbolcumuzun olası bir görevlendirme halinde gönül verdiğini belirttiği kulüp lehine herhangi bir girişimde bulunmayacağı kanısına varılmış olmakla birlikte, bahsi geçen açıklamaların köklü bir tarihe sahip kulübümüzün değerleri ve ilkeleri ile bağdaşmadığı da izahtan varestedir. Bu sebeple, anılan futbolcumuzun konu hakkında savunması talep edilmiş ve kulüp içi disiplin sürecinin sonlanmasına kadar geçici olarak kadro dışı bırakılmasına karar verilmiştir.’’

Daha sonra bu olayların gündemde tepki alması ve kadro dışı olması ardından Emre Çolak sosyal medya hesaplarında özür dilemek adına paylaşımda bulundu.

’’ Kulübüm Fatih Karagümrük ile Antalya’da sürdürdüğümüz kamp esnasında yaptığım bir röportajda, Süper Lig’deki şampiyonluk yarışı ile alakalı olarak yöneltilen soruya vermiş olduğum cevabın ve sonrasında sosyal medya hesabımdan yapmış olduğum paylaşımın, maksadını aştığını üzülerek fark ettim. Röportaj esnasında şampiyonluk yarışında gönlümün, 11 yaşında kapısından içeri girdiğim ve profesyonel yaşantıma başladığım Galatasaray’dan yana olduğumu belirtmem üzerine gösterilen tepkiler sonrası, duygusal bir reaksiyon vererek sosyal medya hesabımdan yaptığım paylaşımla profesyonellik ve duygusallık arasındaki ince çizgiyi aştığımın, kulübüme olan sorumluluğa uygun davranmadığımın farkındayım. Yaşanan bu talihsiz olaydan dolayı Fatih Karagümrük camiasından ve büyük taraftarımızdan özür dilerim.’’

 

En popüler