Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan'ın heykeli ile ilgili son dakika kararı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın heykeli ile ilgili son dakika kararı!

Almanya’da Wiesbaden Belediyesi bir sanat festivali çerçevesinde dikilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın heykelini kaldırttı. Gerekçe olarak heykelin güvenliğinin garanti edilemeyeceği belirtildi.

Wiesbaden Belediyesinin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanı Sven Gerich ve Zabıta Müdürü Oliver Franz eyalet polis teşkilatıyla birlikte güvenliği daha fazla garanti edilemeyeceği için heykelin kaldırılmasını kararlaştırdı. Bu karar Belediye Meclisi görüşmelerinde varılan sonuçla örtüşmektedir” dedi.

Polis, Salı akşamı Erdoğan taraftarları ile karşıtlarının heykelin çevresinde tartıştıklarını belirtti. Polis tartışmaların olaysız kapandığını açıklarken, gazetelerde Zabıta Müdürü Franz’ın “Sözlü atışmalar zamanla itiş kakışa dönüştü ve bıçaklı kişiler de görüldü” şeklindeki sözlerine yer verildi.

Pazartesi günü dikilen 4 metre yüksekliğinde ve altın rengindeki Erdoğan heykeli gece yarısı itfaiyeye ait bir vinçle sökülerek meydandan uzaklaştırıldı. Bölge polisi Twitter hesabından bir video paylaşarak, “Heykel vinç yardımıyla kamyona yüklendi. Heykel itfaiye tarafından nakledilecek. Kaldırma faaliyeti bizim açımızdan olaysız geçti” dedi.

En popüler