Ana SayfaGündemAlkollü Sürücü Süleyman Soylu'ya Çarptı

Alkollü Sürücü Süleyman Soylu’ya Çarptı

Alkollü Sürücü Süleyman Soylu’ya Çarptı

İçişleri Bakanı Olan Süleyman Soylu, trafik kazası geçirdi. Ankara’da yaşanan trafik kazası ciddi gibi duruyordu. İnsanların dikkatli olması gerekiyor. Trafik kazaları ülkemizde en çok can alan olaylardan bir tanesi. Özellikle de insanların alkollü araç kullanma istekleri trafik kazalarının önünü açıyor. Alkollü araç kullanımı ve araç başında uyumak, ülkemizdeki trafik kazalarından en sık rastlananı.

Gece saatlerinde trafik çevirmeleri belli noktalarda olsa da alkollü araç kullananlar bunun bir çözümünü bulup sıyrılabiliyor. Sıyrılsalar bile insanların hayatlarını tehdit etmekten vazgeçmiyorlar. Süleyman Soylu da aynı bu şekilde bir kaza yaşadı.

Alkollü Sürücü Süleyman Soylu’nun Aracına Çarptı Ankara’da geçirdiği trafik kazası hakkında açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu; sürücünün alkollü olduğunu söyledi. Kaza sonrası yapılan ölçümlerde, Süleyman Soylu’nun aracına çarpan şahsın 200 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Ülkemizde trafik kazalarında ölen insan sayısının 7400 olduğunu da vurguladı. Sürücüleri dikkatli olmaya davet etti.

Gece 22.00’da YaşandıAkşam saat 10’da yaşadığı trafik kazasını anlatan Süleyman Soylu, dün gece saat 22.00’da normal yolda tam arkalarından gelen sürücünün kendi araçlarına çarptığını söyledi. Normal yolda giderken 220 promil alkollü birisinin kendi arabasına çarptığını söyledi. Neyse ki iki taraf da hasarsız olaydan kurtulmuş, ancak bir sürücünün saat 22.00’da 220 promil alkollü gezmesi ülkemizdeki caydırıcı etkenlerin ne kadar az olduğunu gösterdi.

Lütfen alkollü ve uykusuz trafiğe çıkmayalım.

En popüler