Ana SayfaBeşiktaşAboubakar Beşiktaş’ta kalacak mı?

Aboubakar Beşiktaş’ta kalacak mı?

Süper Lig’de Beşiktaş şampiyonluğa yakın gözüküyor. Beşiktaş’ın yıldız oyuncularından Vincent Aboubakar takımına 15 gol ve 5 asistlik performansı ile takımına destek oldu.

Sezon başında Porto’dan alınan Kamerunlu santrafor futbolcu, takımına sağladığı büyük performansı yaşadığı sakatlık yüzünden inişe geçmişti.

İyileşen futbolcu kariyerine adeta yeni bir başlangıç yaptı. İngiliz ve Fransız ekipleriyle de dikkat çeken futbolcu, ligde iki maçta daha oynarsa Beşiktaş ile olan sözleşmesi otomatik olarak 1 yıl daha uzayacak.

Ama Beşiktaş ile olan kontratta ’8 milyon Euro’ya serbest kalır’ maddesi takımın aklında şüphe oluşturuyor.

Olası bir satışta %10 menajerlik ücreti ve %10 Porto’ya verilecek payın ardından kasasına 6.4 milyon Euro girecek olan Beşiktaş, parayı ikinci plana atarak Aboubakar ile yeni ve uzun vadeli bir kontrat yapıp, bu maddeyi de sözleşmeden kaldırmak istiyor.

Çünkü Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde Aboubakar’dan başarısından dolayı faydalanmayı hedefliyor.

Başarılı futbolcuda Beşiktaş’tan ayrılmayı düşünmüyor. Yönetim bu yüzden elinin güçlendiğini düşünüyor.

Yapılacak anlaşma sezon sonu atılması bekleniyor. Beşiktaş’a transfer olduğu günden bu yana Transfermarkt sitesinde değeri 5 milyon Euro gösteriliyordu. Fakat şu an Aboubakar, başarılı performansıyla piyasasını da 10 milyon Euro’ya yükseltti.

En popüler