Ana SayfaMotor Sporları2018’in en iyi lüks orta sınıf otomobilleri

2018’in en iyi lüks orta sınıf otomobilleri

2018’in en iyi lüks orta sınıf otomobilleri

Orta sınıfta bu yıl rekabet fazlasıyla kızışmıştı. BMW’nin 5 Serisi, Mercedes E Serisi, Volvo S90 2017’nin çok hızlı geçmesine neden oldu. Bu segmentte eski modellerin arasında sadece Audi A6 kaldı fakat o hala günümüzün teknolojik detayları ve kalitesini yakalamakta zorlanmıyordu. Bizler de sizler için 2017’nin en iyi 8 lüks orta sınıf otomobilini derledik. (aksam.com.tr/Çağatay Uğur)

BMW 5 Serisi, 46 yıllık geçmişin kusursuz bir eseri.

İç kalitesi ve donanımlar segmentinin kalitesini ve geleceğini her zaman belirler. Teknolojik gelişmişliği, konforu, her kesime hitap eden tasarımı ve motor seçenekleri, onun her zaman en üstte olmasını sağlamıştır. 5 Serisi bu nedenle listemizin en üstünde yer alıyor.

Bir Jaguar’a sahip olmak her zaman ayrıcalıktır.

Bu araç benzinli bir motora sahipse daha da zevklidir. Jaguar XF’te bu ayrıcalığı yaşatan araçların başında yer alıyor. Fazla vahşi tasarımı, sürücüsüne zevk veren kalitesi ve tasarım detayları ile sahip olmak isteyeceğiniz bir otomobil. Konforlu olmasının yanında sürüş zevkini maksimumda tutmaya çalışan otomobil, mükemmele yakın sürüş hissini sunuyor.

Mercedes-Benz her zaman hem sürücüsüne hem de yolcularına en iyi hissi yaşatmıştır.

Tamamen rahatlık için tasarlanan kabini, her sürücü ve yolcunun yolculuktan zevk almasını sağlar. Yeni motor seçenekleri, sürüş dinamikleri ve teknolojisi ile göz dolduran E Serisi biraz duygusal nedenlerle 3. sırada yer alıyor.

Güvenlik üssü.

Volvo S90’ı iki kelime ile anlat derseniz sadece güvenlik üssü diyebilirim. Çarpıcı tasarımı ve standart güvenlik ekipmanları ile en üst seçenek olan S90’nın en büyük dezavantajı, düşük motor hacmine sahip olmaması. Aslında bu sıralamada ilk sıra dışında her sırada yer alabilecek Volvo S90, sıralamada 4. Sırada yer alıyor.

Aslında bu listenin en eski modeli Audi A6.

Hala eskimeyen tasarımı, konforlu yapısı, sunduğu motor seçenekleri ve hala güncelliğini koruyan teknoloji ekipmanları A6’nın burada olmasını sağlıyor. Audi’nin yaptığı iyileştirmeler ile günümüzde bile iyi olan A6, yeni nesli ile bizleri şaşırtmayı başaracak gibi duruyor.

Lexus

Ülkemizde çok fazla satış rakamına ulaşamadı belki ama kaliteli yapısı, sürüş hissi ve hibrit motorları onun iyi bir sırada yer almasını sağlıyor. Toyota’nın lüks modelleri olan Lexus, kusursuz işçilik sunuyor olabilir fakat ülkemizde ne yazık ki tercih edilmiyor.

Skoda’nın bu listede olması biraz şaşırtıcı fakat bunu hak ediyor.

Uzun aks mesafesi aracın E segmentlerinin arasında yer etmesini sağlıyor. Verdiğiniz paranın karşılığını tam olarak veren model, geniş iç hacmi, büyük bagajı, motor ve şanzıman kombinasyonları ile fazla para vermeden lükse sahip olmanın en iyi yolu.

Aslında Ghibli çok fazla sevdiğim bir İtalyan değil.

Nedenine gelirsek, küçük iç hacmi arka koltuklarda oturmaya çok fazla müsaade etmiyor. Fakat bir Maserati’nin tüm sürüş dinamiklerine sahip. Dizel motorunda dahi sunduğu o özel İtalyan sesi bu otomobile aşık olmak için bir neden. Ghibli S modelindeki Ferrari’den alınma motor ise tamamen ayrı bir his.

En popüler