Ana SayfaGündem17 Nisan’da Turkcell Kadınlar 1.Ligi başlıyor

17 Nisan’da Turkcell Kadınlar 1.Ligi başlıyor

Yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgını tüm dünyayı etkilemesi nedeniyle oynanmayan Turkcell Kadınlar 1.Ligi 17 Nisan’da yeniden başlıyor.

Türkiye Futbol Federasyonunun internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, lig İçişleri Bakanlığı genelgeleri, Sağlık Bakanlığı ve sağlık kurulunun yaptığı değerlendirmeler sonucu kovid-19 önlemleri ve tedbirleri ön planda olacak şekilde verilen kural ve talimatlara uyulacak.

Turnuva yapısı içinde bir müsabakayı TFF’yi temsil eden sağlık tedbir ve kontrolleri, kovid-19 salgın tedbirlerine uyulması konusunda sürecin yürütülmesini sağlamak için görev yapacak.

“Turkcell Kadınlar 1. Ligi 2020-2021 Sağlık Çalışanları Sezonu” olarak adlandırılacak ligin statüsünün de yer aldığı açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Turkcell Kadınlar 1. Ligi’nde bu sezon, 1. Lig’de yer alan 16 takımın 2019-2020 sezonunda bulundukları sıralamaya göre 4 ayrı torbaya ayrılması ve yapılacak kura çekimi sonrası oluşacak gruplara göre gerçekleşecek. Birinci turda takımlar, 4’erli gruplarda tek devre lig usulü müsabakalar yapacak. Grup müsabakalarında ilk 2 sırayı alan takımlar, çeyrek finallerde yer alma hakkını elde edecek. Çeyrek finallerden itibaren müsabakalar eleme usulü gerçekleştirilecek. Yarı final müsabakalarında mağlup olan takımlar 3’üncülük, galip gelen takımlar ise şampiyonluk mücadelesi verecek. Türkiye şampiyonu olacak takım, 2021-2022 sezonunda ülkemizi UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde temsil etme hakkını kazanacak.”

En popüler