Ana SayfaGündem12 Bin 720 İŞKUR personel memur alım başvuru şartları!

12 Bin 720 İŞKUR personel memur alım başvuru şartları!

İŞKUR personel memur alım başvuru şartları 2018 Ekim ayı KPSS’li KPSS’siz 12 Bin 720. Ülkemizde bulunan bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyon ve niteliklerde memur personel alımı yapacağını ilan ettiler. Buna göre ilgili ilanlar Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu ve kurumların resmi internet siteleri üzerinde yayımlandılar. Buna göre kamuya toplamda 12 bin 720 kişilik boş kadro ile memur alımı yapılacak.

Yayımlanan ilanlara göre kamuya 12 bin 720 kişilik boş kadro ile alım yapılacak. Buna göre kamuya ekim ayı için, Milli Savunma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Farklı Belediyeler, Farklı üniversiteler. Kamu Denetçiliği kurumu, Diyanet İşleri Başkanlığı, Adalet Bakanlığı Dış İşleri Bakanlığı, Farklı bankalar, Hakim ve Savcılar Kurulu ve SUEN gibi farklı kurumlar alım gerçekleştirecek.

Söz konusu bu kamu kurumları ve kamu kuruluşları bünyelerine, Polis, uzman erbaş, sözleşmeli er, Zabıta Memuru, Banka Personeli, Sekreter, Büro Personeli, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Tekniker, Mühendis, Tercüman ve memur gibi bir çok farklı kadro için alım yapacaklar.

İŞKUR personel memur alım başvuru şartları 2018 Ekim ayı KPSS’li KPSS’siz 12 Bin 720. Yayımlanan bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşları duyurularına göre kamuya 12 bin 720 kişilik boş kadro ile memur ve kamu personeli alımı yapılacak. Başvuru şartları be detaylı bilgiler haberimizde yer almaktadır. Eylül ayının bitmesi ile birlikte bir çok kamu kurumu yeni ilanlar yayımladı ve bu ilanlar için başvurular Ekim ayı içerisinde yapılacak.

Buna göre ekim ayında alımı yapılacak adaylardan bazı nitelikler aranmakta ve adayların bu nitelikleri doğrultusunda başvuruları alınacak. Bu yönde adaylardan KPSS, eğitim gibi nitelikler aranacak ve bu yönde adaylara Giriş Sınavı yapılacak. Yapılacak olan sınav sonucunda adayların başarı durumuna göre kadroya alınacaklardır. Adaylardan özel olarak bazı nitelikler aranmaktadır.

Adaylar bu nitelikler doğrultusunda hem genel hemde öze nitelikleri aramak zorundadırlar. Adaylardan özel olarak, KPSS, Eğitim, Yaş gibi özel şartlar aranır. Buna göre 2016, 2017 veya 2018 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan Türünden en az 55, 60, veya 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş olarak ise devlet memuru alımlarında 35 yaşından büyük olmamak, Askeri alımlarda 25 veya 25 den büyük olmamak ve Polis alımlarında ise 30 yaşından büyük olmamak şartı aranacaktır.Eğitim olarak ise en az lise mezunu olmak veya Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak şartları aranacaktır.

EKİM AYI İÇİN 12 BİN 720 MEMUR PERSONEL İLANI

Yayımlanan ilanlara göre kamuya 12 bin 720 kişilik boş kadro ile alım yapılacak. Buna göre kamuya ekim ayı için, Milli Savunma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Farklı Belediyeler, Farklı üniversiteler. Kamu Denetçiliği kurumu, Diyanet İşleri Başkanlığı, Adalet Bakanlığı Dış İşleri Bakanlığı, Farklı bankalar, Hakim ve Savcılar Kurulu ve SUEN gibi farklı kurumlar alım gerçekleştirecek.

Söz konusu bu kamu kurumları ve kamu kuruluşları bünyelerine, Polis, uzman erbaş, sözleşmeli er, Zabıta Memuru, Banka Personeli, Sekreter, Büro Personeli, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Tekniker, Mühendis, Tercüman ve memur gibi bir çok farklı kadro için alım yapacaklar.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Başvuru yapacak olan adaylar mutlaka belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. Buna göre adaylardan bazı genel ve bazı özel nitelikler aranacak. Belirtilen tüm nitelikleri taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir.Ayrıca söz konusu ilanlara hem erkek hemde kadın adaylar başvuru yapabilecekler.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki belirtilen niteliklere göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve bunu sağlık raporu ile belgelemek,Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacaktır.

ADAYLARDAN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR:

Adaylardan özel olarak bazı nitelikler aranmaktadır. Adaylar bu nitelikler doğrultusunda hem genel hemde öze nitelikleri aramak zorundadırlar. Adaylardan özel olarak, KPSS, Eğitim, Yaş gibi özel şartlar aranır. Buna göre 2016, 2017 veya 2018 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan Türünden en az 55, 60, veya 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş olarak ise devlet memuru alımlarında 35 yaşından büyük olmamak, Askeri alımlarda 25 veya 25 den büyük olmamak ve Polis alımlarında ise 30 yaşından büyük olmamak şartı aranacaktır.Eğitim olarak ise en az lise mezunu olmak veya Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak şartları aranacaktır. Ayrıca bazı kamu kurumları adaylardan KPSS şartı aramıyor ve bu yönde Kamu Personeli Seçme sınavına girmemiş olan adaylar için umut ışığı oluyor. İlgili ilanlara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR Başvuru yapacak adaylar başvurularını kurumun belirttiği tarih aralığında gerçekleştirmeleri gerekmetedir. Başvurular, Şahsen, Online veya e-posta yolu ile yapılabilir. Ancak adaylar başvurularını mutlaka belirtilen tarih aralığında gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İŞKUR İŞ İLANLARI Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı alanlarda personel alımı yapacağını açıkladı.

İŞKUR BÜRO PERSONELİ ALIMI İŞKUR aracılığı ile yapılacak memur alımlarından Milli Eğitim Bakanlığı 4 farklı ilanı büro memuru kadrosunda oldu. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından daimi kadroda istihdam edilecek olan 31 büro memuru alımında 23 kişi engelli kadrosunda istihdam edilecek.

5 kişilik kadro ise başvuru detaylarında sürekli kadroda çalıştırılmak üzere istihdam edileceği belirtildi. Adayların kamu personeli seçme sınavından yeterli puan almış olmaları ve diğer özel başvuru şartlarını taşımaları ile 17 Eylül 2018 tarihine kadar başvuru yapılması gerekiyor.

Türkiye İş Kurumunda sözleşmeli pozisyonlara yapılacak toplam 2219 büro personeli ile iş ve meslek danışmanı alımında sonuçlar muhtemelen bu hafta sonuna kadar duyurulacak.İŞKUR İMD alımı sonuçları için geçtiğimiz günlerde bir duyuru yayımlanmıştı. Duyuruda iş ve meslek danışmanı sertifikasının geçerliliği hakkında itirazların 11 Eylül tarihine kadar alınacağı ifade edilmişti. Ayrıca itirazlar kurumca değerlendirildikten sonra İMD pozisyonu için sınava girecek adayların ilan edileceği kaydedilmişti.

ÇALIŞMA BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI YAPACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, okulların açılmasıyla birlikte toplum yararına çalışma programı kapsamında 80 bin kişiyi istihdam edecek. Bu kişiler okulların temizlik, bakım ve onarımı görevlerinde çalışacak.

Konu ile ilgili bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: Üç bakanlık arasında imzalanacak “Güvenli Okul, Güvenli Gelecek” işbirliği protokolüyle, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR kanalıyla, okulların temizliği, bakım ve onarımı ic¸in Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 60 bin kişilik ödeneği il müdürlüklerine aktaracak.

Ayrıca, okullarımızda yine TYP üzerinden görevlendirilecek yaklaşık 20.000 ‘güvenli eğitim koordinasyon görevlisi’, okul yönetimleri ve okul aile birlikleri aracılığıyla gelişmeleri an be an takip ederek olası sorunlar karşısında gereken tedbirlerin hızlı bir şekilde alınmasını sağlayacaklar. Böylece toplamda 80 bin kişi TYP’den faydalanacak.

TYP’ye ilişkin başvurular İŞKUR üzerinden alınırken, program okulların açılmasıyla birlikte başlayacak ” denildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Yürütülen çalışmalar ile çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almasının kaliteli eğitimin olmazsa olmaz bir parçası olduğunun bilinciyle hem ailelerin gözünün arkada kalmaması hem de evlatlarımızın hijyenik şartlarda eğitim alması için Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı ile beraber önemli bir adım atıyoruz” dedi.

İŞKUR’A NASIL KAYIT OLUNUR?

İŞKUR kayıt olmayı anlatmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı satır başları bulunmaktadır. İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır. Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir.

En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez.Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir. Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir. İŞKUR’a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek. İkisi içinde üye olma bağlantıları aşağıdadır.

(Aşağıdaki linki kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırın, enter’a basın)

İŞ ARAYAN GİRİŞİ:

esube.iskur.gov.tr/Ortak/IsverenKayit.aspx

İŞVEREN GİRİŞİ:

esube.iskur.gov.tr/Ortak/IsverenKayit.aspx

Daha sonra karşınıza çıkan üyelik sözleşmelerini kabul etmeniz ve profil bilgilerinizi ( şifre, isim soyisim vb bilgileri ) eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu aşamayı kaydettikten sonra profilinizi oluşturursunuz. Bu alanda öğrenim durumunuz, özellikleriniz, eğitim durumunuz, iş aradığınız pozisyonlar vb bilgileri aşama aşama doldurur gerekirse word dosyası halinde özgeçmiş de ekleyebilirsiniz. Profil fotoğrafı eklemeniz de bu aşamada önerilir. Çünkü yapılan araştırmada profil fotoğrafı olanların iş bulma olasılıklarının daha fazla olduğu görülmüştür.

Ardından İŞKUR size bir danışman atar ve işveren ile sizi ya da işçi ile sizi buluşturmak için çalışmalarını devam ettirirler.İnternet üzerinden İŞKUR’a üye olmak istemiyorsanız, bulunduğunuz şehirdeki en yakın İŞKUR İl Müdürlüğüne eğitim durumunuzu gösterir bir belge ile kayıt için başvuruda bulunmanız da seçenekler arasındadır. Burada bulunan görevli personel size kayıt işlemleri için yardımcı olacaktır.

En popüler